Michał Zator
Sobota, 29.07.2023, 21:00

Michał to najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce, i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Michał zagra dla nas koncert zatytułowany: "Na strunach Duszy".

Harfa to instrument wciąż bardzo mało znany, każdorazowe spotkanie z nią budzi zachwyt publiczności. Niewielu miało okazję słyszeć ją na żywo, a w połączeniu ze śpiewem to już naprawdę wielka rzadkość.

Michał Zator to najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce, i jeden z niewielu na świecie, który uprawia rozbudowaną improwizację na tym instrumencie, akompaniując sobie do śpiewu. Jego wykonawstwo cechuje najwyższa dbałość o szczegóły. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Stypendysta Ministra Kultury, stypendysta Marszałka Wielkopolski. Półfinalista piątej edycji programu "Mam Talent". Obecnie współtworzy duet z Natalią Niemen, współpracuje także z Edytą Górniak. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem.