Angela Landowska
Artystka, arteterapeutka, ekolożka

Baśniowość przyrody i jej odczuwanie jest drogą Angeli do wnętrza, do duszy. Natura przenosi ją do zaczarowanej krainy, w którą ma nadzieję Nas zabrać ze sobą.

Z prelekcji dowiecie się: 

Dlaczego nie powinniśmy kupować znanych kamieni i kryształów (zwłaszcza tych sprowadzanych z zagranicy), skąd kamienie na ziemiach polskich oraz dlaczego te rodzime Lechickie będą miały nam więcej do zaoferowania, jakie Słowiańskie kamienie możecie znaleźć wokół siebie na dworze, a następnie przypasować je do żywiołów, jak po składzie pierwiastków nadawać i przydzielać im funkcje (litoterapia, masaże, zabiegi, medytacje), jakie wartości zdrowotne i praktyczne posiadają dla nas skały i minerały oraz do czego są nam potrzebne.

Kilka słów od Angeli:

Z wykształcenia i zamiłowania nie tylko jestem arteterapeutką, ale również ekolożką i to właśnie miłość do świata roślin i przyrody pobudza moją wyobraźnię.

Merytoryką uzupełniam to co podpowiada mi kreatywność, a wyrażam się za jej pomocą w malarstwie, pisarstwie, poezji, fotografii, environmental art, land art, naturalnej sztuce, artywizmie, tworzeniu artystycznej biżuterii i kompozycjach z suszonych kwiatów.

Mieszkam nad morzem, gdzie nieustannie napędzają i inspirują mnie słońce, wiatr, woda, piasek, zmienność pór roku, ich różnorodność i barwy. Historie drzew, które były świadkami minionych wydarzeń, nasz życiowy mentor i nauczyciel.

Baśniowość przyrody i jej odczuwanie jest moją drogą do wnętrza, do duszy.
Naturą przenoszę się do zaczarowanej krainy, w którą mam nadzieję zabrać Cię ze sobą.

Moją sztukę wykonuję z naturalnych surowców, gdy maluję, używam faktury słonecznego piasku znad morza, do sosnowych ram dodaję ususzone kwiaty z ogrodu mamy, biżuterię zaś tworzę z różnych odmian drewna.

Jestem głęboko zauroczona i poruszona opowieściami przyrody i jej uzdrawiającymi właściwościami, które są zawarte w moich artystycznych smakołykach.