Warsztaty Tańca Intuicyjnego – (Za)Tańcz(My) Swój Taniec – (Wy)Tańcz(My) 12 Wibracji
Katarzyna Barańska i Krzysztof Gajowniczek

O warsztacie 

Zapraszamy do medytacyjnej podróży w głąb Siebie w tańcu intuicyjnym przy akompaniamencie muzyki improwizowanej na żywo. Podczas warsztatu nie poznajemy ustalonej choreografii, ale dajemy się poprowadzić intuicji, czyli naszej wewnętrznej mądrości.

Taniec z przestrzeni czucia/serca jest wspierającym narzędziem do ponownego połączenia się ze świadomością naszego ciała i jego potrzebami. Za pomocą intuicyjnego ruchu możemy wyciszyć umysł i natłok myśli, dając przestrzeń na wyrażenie emocji, uczuć oraz pragnień.

Otoczyć Siebie uwagą i miłością, a tym samym uzdrowić to co nieukochane, wypierane czy zapomniane.

Podczas warsztatów stworzymy wspólnie przestrzeń, w której zadbamy o Ciało, Umysł i Duszę, czyli CUD, jakim JESTEŚMy. Pozwolimy sobie odkryć siebie na nowo, otaczając opieką i uważnością nasze wewnętrzne dziecko oraz harmonizując energię męską i żeńską w nas, tak aby stać się ponownie świadomym twórcą swojego życia.

Taniec intuicyjny umożliwia nam nie tylko połączenie się ze swoim wnętrzem, sprawia także, że jesteśmy w stanie w bardziej klarowny sposób odbierać sygnały z otoczenia (znajomi, partnerzy, dzieci, zwierzęta, rośliny, natura…) i precyzyjniej komunikować się z nimi szanując zarówno swoją jak i ich przestrzeń. Zanurzając się w tańcu, mamy możliwość pobyć ze sobą w uważnej obecności i na nowo odnaleźć najlepszy rytm dla nas, który możemy przenieść na nasze codzienne życie oraz relacje ze sobą i z otoczeniem.

Zapraszamy na ISTOTne Spotkanie, czyli Spotkanie ze Swoją Istotą w tańcu. Zapraszamy do Wytańczenia Swojego Tańca w prowadzeniu 12 Wibracji.


O prowadzących

Katarzyna Barańska jest psychologiem, psychoenergoterapeutą, artystką, tancerką, nauczycielką tańca i choreografem. Jako inicjatorka i twórczyni przestrzeni do spotkań ze sztuką tańca, w ramach działań Strefy Tańca i Teatru Tańca ART DANCE, stworzyła autorski spektakl „Przebudzenie – Tańcz Swój Taniec” (kolejne odsłony są w trakcie przygotowań), a także współtworzyła przedstawienie w oparciu o prace prof. W. Sedlaka „Życie jest Światłem”. 

Na bazie własnych doświadczeń w pracy nad sobą i z ludźmi wytworzyła się jej autorska, a zarazem indywidualnie dostosowana metoda pracy oparta na poszerzaniu świadomości i integracji w obszarach Ciała, Umysłu jak i Duszy - ART DANCE Therapy (Sztuka Tańca Terapeutycznego) oraz ART DANCE Healing (Sztuka Tańca Uzdrawiającego).

Katarzyna jest również inicjatorką projektu ŚWIAtDOMiłOŚĆi, którego intencją jest poszerzanie wiedzy i świadomości, szczególnie w zakresach świadomego partnerstwa, rodzicielstwa, świadomego poczęcia i naturalnych narodzin oraz wspierania dzieci, rodziców i rodzin na kolejnych etapach ich życia.

Krzysztof Gajowniczek - dyrygent, pedagog, animator życia muzycznego. Początki jego artystycznej edukacji rozbudziły w nim wielką miłość do muzyki poważnej. Gra na instrumentach sprawia mu dużo radości, ale śpiew stanowi wyjątkowe miejsce wśród jego muzycznych doświadczeń. Nie waha się sięgać po nowe, nieznane jeszcze instrumentarium poszukując wciąż nowych form wyrażania ekspresji. W kręgu jego muzycznych fascynacji szczególne miejsce zajmują muzyka chóralna, taneczna, filmowa i elektroniczna.