Warsztaty "Głos – harmonia i aktywacja potencjału życiowego"
Alicja Ruczko

O warsztacie 

W jaki sposób nasz głos przybliża nas do wewnętrznej harmonii ze sobą, z innymi, ze światem? Jak możemy się wspierać, korzystając z potencjału głosu?

Wibracja naszego głosu oddziałuje na nasz system hormonalny, a tym samym na psychiczny i fizyczny stan naszego zdrowia, wspierając odporność psychofizyczną. Relacja, jaką mamy ze swoim głosem, często jest relacją, jaką posiadamy z przestrzenią kreacji. Poszerzenie świadomości swojego głosu, poznanie jego możliwości przekłada się na urzeczywistnienie naszego potencjału twórczego.

Głównym celem spotkania warsztatowego jest pogłębiony kontakt ze swoim głosem, zwiększenie jego świadomości i puszczenie go w swobodzie. Spotkanie jest zaproszeniem dla Ciebie do wyrażenia siebie w lekkości i autentyczności.

To, co wspiera proces otwieranie się na swój głos to akceptacja swoich słabości, napięć, blokad. Nie będziemy nic przełamywać, przekraczać. To, czego będziemy szukać, już mamy w sobie -  potrzebujemy tylko sprawnego przewodnika i odpowiednich warunków, by to łagodnie wydobyć.

Podczas spotkania doświadczymy kluczowych zagadnień dotyczących swobodnego wypowiadania się głosem.

 • Otwierania się głosu;
 • Podparcia dla głosu;
 • Średnicy głosu;
 • Organiczności i witalności ciała;
 • Udrażniania przepływu;
 • Poszerzania świadomości swoich blokad i ich rozpuszczanie;
 • Wyrażanie siebie głosem;
 • Poruszymy aspekty oczyszczająco – uzdrawiające (medycyna wibracyjna).

Podczas tego spotkania zmierzamy do uwolnienia swojego autentycznego głosu w relacji z sercem. Życie pełnią jest możliwe, kiedy realizuje się swój plan duszy, czyli swoje POWOŁANIE. O tym właśnie jest to spotkanie.

Warsztat jest skierowany do osób pełnoletnich zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie potrzeba żadnych szczególnych umiejętności, jedynie gotowość i chęci. Praca, którą prowadzę, jest wielowymiarowa - od poziomu fizycznego po wymiary subtelne.


O prowadzącym

Alicja Ruczko - artystka, pieśniarka, dyplomowana specjalistka w dziedzinie emisji i terapii głosu, uzdrowicielka dźwiękami mis tybetańskich, przewodniczka duchowa. Podczas warsztatów i indywidualnych sesji wspiera proces uwalniający naturalną ekspresję życiową (aktywacja potencjału duszy).

Tworzy zespół Spirit Tree, w ramach którego śpiewa i komponuje muzykę wspierającą proces harmonizowania i podwyższania jakości wibracyjnych człowieka.

W praktyce rozwoju i pracy z głosem jestem od ponad dwudziestu lat. Praktykowałam w nurcie pracy z organicznym ciałem-głosem. Mam szerokie doświadczenie w obszarze pracy z pieśnią rytualną (polską, afrokaraibską, Szejkerów i innymi). Od około dziesięciu lat moje poszukiwania dotyczą uzdrawiających aspektów, jakimi głos i wibracja dźwięku służą i wspierają człowieka. Efektami tych badań dzielę się w pracy dydaktycznej, terapeutycznej i artystycznej.

Od 2006 roku prowadzę swoją praktykę Studio Głosu i Dźwięku, współpracuje z różnymi ośrodkami w Polsce wspierającymi rozwój człowieka. Wykładam w Policealnym Studium Aktorskim przy Teatrze w Olsztynie. Prowadzę warsztaty, wykłady interaktywne, indywidualne sesje (również online) dotyczące szeroko rozumianej pracy z głosem i medycyną wibracyjną, gram koncerty harmonizujące ze Spirit Tree.

Więcej informacji i kontakt:

 • studioglosu.alicja@gmail.com
 • https://www.facebook.com/StudioGlosuiDzwieku
 • https://www.youtube.com/watch?v=Ew6Ffhe6Kbo
 • https://www.youtube.com/watch?v=a2BeIpKhlWk
 • https://www.facebook.com/alicja.ruczko/