Warsztaty z roślin jadalnych
Ewa Król

O warsztatach

Zapraszam na warsztaty dedykowane osobom zainteresowanym wykorzystaniem dzikich roślin w odżywianiu. Zarówno tym, które chciałyby sobie przyrządzić od czasu do czasu sałatkę z roślin rosnących na trawnikach czy łąkach, jak i tym, które pragną przez dłuższy czas spróbować odżywiać się jak nasi dzicy przodkowie. Zapraszam również Ciebie - jeśli jesteś po prostu ciekawa/y, co można sobie skubnąć na łące, czy w lesie.
Matka Ziemia daje nam wszystko, czego potrzebujemy do przeżycia. Nasi dalecy przodkowie nie mieli sklepów. Dla człowieka pierwotnego, który uprawiał zbieracko-łowiecki tryb życia, las czy step był wielkim darmowym supermarketem. Trzeba było tylko wiedzieć, co brać i jak przyrządzać lub przechowywać.
80% roślin rodzimych jest jadalnych. Rośliny mają śladowe ilości białek, aminokwasów, minerałów, a nawet tłuszczy. Przewód pokarmowy człowieka przystosowany jest do trawienia roślin.
Jeśli interesuje Cię ta wiedza, to musisz koniecznie być tu z nami. Poszukamy razem co ciekawego do jedzenia ma nam do zaoferowania okolica. Potem zebrane zbiory przyrządzimy i posmakujemy wspólnie.


O prowadzącym

Ewa o sobie: 

Jestem na tej planecie od Matki Ziemi. Od dziecka najlepiej czułam się w lesie czy na łące. Przez ostatnie lata przychodziła do mnie wiedza, że każda roślina, drzewo ma swoje uczucia, Światło i z radością służą Człowiekowi. Rośliny czują serce człowieka i na miłość odpowiadają tym samym. Szczególnie ta wiedza pogłębiła się po lekturze serii o Anastazji Władimira Megre.

Potem zaczęła napływać do mnie wiedza o roślinach jadalnych dzikorosnących i o ziołach. Stało się to moją pasją. Możemy bez problemu obyć się bez sklepów czy nawet swoich warzyw. Dookoła nas rośnie pożywienie dane od Stwórcy tej pięknej planety. Lekkostrawne i pożywne. Trzeba tylko wiedzieć, co wybierać i jak przyrządzić.

Uważam, że trzeba tę wiedzę "zanieść pod strzechy", aby świadomość ludzi rosła, że Matka Ziemia zadba o wszystkie potrzeby swoich dzieci.